KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 9287173
*
nr 928 7173
Lennart Glemme
(f. 1927), Sverige
Etsning , Lennart Glemme (f. 1927), 152/360, 13x19
Lennart Glemme, svensk målare född i Göteborg 1927.
Följerätt
Utrop:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 december 2014
kl 20:38:53
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik lennart glemme svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:57
-
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:32
-
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:22
*
Lennart Glemme
Lennart Glemme, svensk målare född i Göteborg 1927.
nr 928 7173
Lennart Glemme
(f. 1927), Sverige
Etsning , Lennart Glemme (f. 1927), 152/360, 13x19
Lennart Glemme, svensk målare född i Göteborg 1927.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 december 2014 |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik lennart glemme svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:57 -
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:32 -
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:22